Depilacja laserowa

Depilacja laserowa LightSheer została uznana za najskuteczniejsze urządzenie na rynku służące do depilacji niechcianego owłosienia, co potwierdzają badania w Stanach Zjednoczonych.

Innowacyjne rozwiązania z dziedziny depilacji laserowej pozwalają na trwałe zniszczenia mieszków włosowych, przy czym skóra pozostaje nie uszkodzona. Emitowana wiązka promieni laserowych wnika do mieszka włosowego i nieodwracalnie go niszczy. Decydując się na zabieg depilacji laserowej należy pamiętać, że wszystkie włosy rosną w tym samym tempie. Włosy znajdujące się w fazie wzrostu, które możemy już dostrzec na skórze mogą zostać zniszczone przy pomocy depilacji laserowej.

Reszta owłosienia znajduje się w fazie uśpienia, która może trwać od 3 do 8 tygodni. Następnie przechodzą one do fazy wzrostu, co wywołuje konieczność powtórzenia depilacji laserowej. Po pierwszym zabiegu depilacji laserowej niszczonych jest ok. 40% do 60% owłosienia.

 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

Leczenia hormonalne (indywidualna terapia hormonalna, leczenie niepłodności, leczenie chorób tarczycy)
Reticularis (marmurkowa skóra)
Terapia doustna retinoidami (Roaccutane)
Terapia miejscowa kremami z vit. A, C, kwasami owocowymi i lekami złuszczającymi
Dermatologiczne zmiany skórne: (bielactwo, łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe)
Skóra ze skłonnością do przebarwień
Kolor włosów: włosy siwe, rude – brak lub mała skuteczność depilacji laserowej
Fotodermatozy
Przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (dziurawiec, nagietek)
Świeża opalenizna, skóra po stosowaniu samoopalacza
Choroby nowotworowe
Wcześniejsza depilacja przez wyrywanie (peseta, wosk, depilator mechaniczny)
Ciąża
Padaczka
Choroby nowotworowe
Świeża opalenizna
Łuszczyca

Zamykanie naczynek

 

INFORMACJE O ZABIEGU

Jest to zabieg skierowany do osób, które zmagają się z problemami zmian naczyniowych. Niestety dotykają one dużą część społeczeństwa, w tym zwłaszcza kobiet. Uwidaczniają się pod postacią nieestetycznych pajączków lub niteczek prześwitujących przez skórę. Najczęściej powodem ich powstawania są zmiany hormonalne, zaburzenia krążeniowe, nadciśnienie tętnicze i uwarunkowania genetyczne.

 

ZAMYKANIE NACZYNEK TWARZY

Zabieg zamykania naczynek twarzy jest obecnie jednym z najpopularniejszych. Dzieje się tak, dzięki bardzo dobrym rezultatom, które otrzymujemy w szybki i bezbolesny sposób. Efekty zabiegu widoczne są już nawet w trakcie jego wykonywania, ponieważ niektóre naczynka zamykają się natychmiast. Na pozostałe należy poczekać maksymalnie kilka tygodni. Zamykanie naczynek pozwoli zniwelować nie tylko czerwone niteczki widoczne na twarzy, ale również rumień, naczyniaki czy nawet trądzik różowaty.

 

ZAMYKANIE NACZYNEK NÓG

Nogi to miejsce, w którym najczęściej pojawiają się tzw. pajączki. Pierwsze z nich mogą wystąpić już nawet u młodych osób. Laserowe usuwanie pajączków, to bardzo skuteczna metoda, której efektywność szacuje się aż na 96%. Aby osiągnąć takie wyniki, w pierwszym etapie przeprowadzana jest dermokonsultacja, podczas której specjalista kwalifikuje pacjenta do wykonania zabiegu.

 

PRZECIWSKAZANIA

Istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu zamykania naczynek. Niektóre osoby nie będą mogły sobie na niego pozwolić. Zabieg jest wykluczony w momencie spełnienia następujących punktów:

-Terapia retinoidami (miejscowo i ogólnie)
-Przyjmowanie leków światłouczulających (sterydy, antybiotyki)
-Przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp)
-Fotodermatozy
-Nowotwory skóry
-Stany zapalne skóry
-Opalona skóra, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
-Niedawno wykonywane peelingi
-Ciąża
-Cukrzyca
-Choroby tkanki łącznej (np. kolagenoza)
-Obniżenie odporności organizmu